0.3 C
Bratislava
nedeľa, 22 decembra, 2024

Liečba vlastným močom – urinoterapia

Jednou z veľmi účinných foriem alternatívnej medicíny je urinoterapia. Táto terapia je založená na užívaní vlastného moču práve pre jeho pozitívne účinky. Možno to znie neuveriteľne, ale urinoterapia je pre svoje zázračné schopnosti známa a využívaná tisícky rokov. Tradičná ajurvédska medicína považuje moč za najúčinnejší liek na rôzne ochorenia, ktorý zároveň zlepšuje celkové zdravie človeka.

Neskôr sa urinoterapia začala rozširovať do povedomia ľudí v 20. storočí, kedy ju spopularizoval anglický lekár John W. Armstrong, ktorý ju sám praktizoval a odporúčal svojim blízkym, pretože bol fascinovaný jej liečivými schopnosťami. V súčasnosti je považovaný za priekopníka modernej urinoterapie. V roku 1944 napísal knihu venovanú tejto terapii s názvom „Elixír života“, ktorá vychádza z jeho celoživotných medicínskych skúseností a opiera sa o nepochybné dôkazy, že urinoterapia má priam zázračné liečivé schopnosti.

Z akých látok je zložený ľudský moč?

Pokiaľ ste boli roky presviedčaní, že ľudský moč je škodlivý, pretože sa ním vylučujú z tela iba škodlivé a toxické látky, boli ste na omyle. Dnes prevláda názor, že ľudský moč je priam zlatistý elixír, ktorý v podobe urinoterapie blahodárne vplýva na ľudský organizmus.

Ľudský moč obsahuje približne 200 zložiek a je tvorený z 95% vodou, 2,5% kyselinou močovou a 2,5% enzýmami, hormónmi, protilátkami, minerálmi a soľami. Moč je sterilnou tekutinou, ktorá má antiseptický účinok – samozrejme za predpokladu, že v tele neprebiehajú zápalové procesy a nevyskytujú sa infekcie. Zástancovia klasickej medicíny tvrdia, že pitie vlastného moču nie je vôbec pre človeka priaznivé, práve kvôli obsiahnutej kyseline močovej, ktorá v krvi pôsobí ako jed. Urina má charakteristické zloženie ako krvná plazma, a to preto, že je tvorená látkovou výmenou z krvnej plazmy.

Urinoterapia a  jej význam pre zdravie

Urinoterapia je liečebná metóda, ktorá sa dá použiť dvoma spôsobmi, a to: pitím vlastného moču alebo jeho natieraním na telo. Veľmi účinné je, ak sa tieto dva spôsoby navzájom kombinujú.

Najväčším prínosom pre organizmus človeka sú najmä hormóny, enzýmy a protilátky obsiahnuté v moči. Keďže ľudský moč obsahuje protilátky, urinoterapia posilňuje imunitný systém a lieči alergie. Okrem toho je táto terapia účinná v boji proti vírusovým ochoreniam ako je chrípka, hepatitída, herpes a iné.

Urinoterapia podporuje zdravie srdca a to z dôvodu obsiahnutých enzýmov, ktoré odbúravajú LDL cholesterol (známy ako zlý cholesterol), ktorý spôsobuje upchávanie ciev a tepien, a taktiež bojuje proti tromboembolickým chorobám, ktoré môžu zapríčiniť infarkt myokardu a kôrnatenie tepien (ateroskleróza).

Táto terapia je účinná v boji proti rakovine a často sa používa aj ako doplnková liečba najmä u pacientov ktorí podstúpili rádioterapiu a chemoterapiu.

Z hľadiska obsahu solí v moči, je urinoterapia účinná pri liečbe zápchy a podporuje zdravú peristaltiku (pohyb) čriev, čo je veľmi dôležitý proces tráviaceho traktu.

Ako sme spomínali vyššie, urina má antiseptický účinok a práve z tohto dôvodu účinkuje aj pri liečbe aknóznej pleti, pretože toto kožné ochorenie je spôsobené najčastejšie bakteriálnou infekciou. Lokálna liečba postihnutého miesta znižuje výskyt a urýchľuje liečbu akné. Okrem liečby akné poskytuje pleti omladzujúci účinok a dodáva jej jasnejší a zdravší vzhľad. Antiseptický účinok priaznivo pôsobí aj na zdravie zubov a ďasien, čo vedeli už ľudia v starovekom Ríme.

Užívanie uriny je prospešné pre zdravie pokožky hlavy a vlasov, nakoľko obsahuje látku alantoín, ktorá má regeneračné vlastnosti a zároveň posilňuje rast vlasov a zlepšuje ich pružnosť.

Lokálna urinoterapia je účinná pri bodnutí hmyzom, či popŕhlení medúzou, pretože kyslé pH uriny neutralizuje toxíny vpravené do organizmu pri samotnom bodnutí.

Dávkovanie

Priaznivé účinky urinoterapie sú pozorovateľné pri pití 2 dcl za deň. Pozor – s pitím takýchto objemných dávok nemôžete začať hneď od začiatku. Treba začínať pitím pár kvapiek moču rozpustených v 1 dcl vody. A postupne každý deň pridávať po kvapkách.

Dôležité dodať na záver

Ak sa rozhodnete vyskúšať urinoterapiu, je dôležité, aby ste sa presvedčili, že váš moč nejaví známky infekcie a netrpíte napr. zápalom močového mechúra alebo močovej trubice. Tak ako sme spomínali vyššie, moč je sterilnou tekutinou samozrejme iba v prípade, že v organizme neprebiehajú infekčné a zápalové procesy. Preto odporúčame si nechať pred praktizovaním urinoterapie urobiť dôkladný rozbor moču, aby ste vylúčili spomínané ochorenia. Pri vážnejších chorobných stavoch odporúčame otázku aplikovania urinoterapie konzultovať najprv s vašim lekárom.

SÚVISIACE ČLÁNKY

3 KOMENTÁRE

  1. Jasne, ze to funguje, ak to niekto neodskusal neuveri, a ak to odskusa a vidi, ze to je naozaj tak ako uvadzaju rozne literatúry o liecbe urinou, necha si to pre seba aby ho nemali ostatni „múdri“ za uchylaka…ak sa niekto k tomu pozitivne vyjadri, tak jedine sem na nete, kde je to anonymné, dajte si do Googlu:,, urinoterapia skúsenosti,, a najde vam kopec pozitivnych vyjadrení od ludi, ktori to maju odskusane

Komentáre sú uzavreté.

POSLEDNÉ ČLÁNKY